Tulokset 26.8.2017



Parikilpailu/Miehet 19km

(Lähti: 14, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

   1. Biokia Berry Team             Tero Hyppölä Sampo Hyppölä       1.59.27          
   2. Tagahoovi Pingutus            Hyvinkään Stoppari , Tenolan Verkonpaino   2.18.51    +19.24
   3. Hippoksen Maratonkerho        Tero Kinnunen, Mika Rautiainen   2.20.58    +21.31
   4. Team Kynäniskat               Mika Savolainen, Hannu Eskola    2.23.04    +23.37
   5. Team pitkä ja pätkä           Misa Hattunen, Oskari Pylkkänen   2.32.57    +33.30
   6. Plavobeg                      Janne Liimatainen, Dmitrii Petrov   2.38.16    +38.49
   7. Pikonlinna Swimrun Team       Heikki Ahopelto, Simo Hillo      2.39.51    +40.24
   8. Repolan Raittiusseura         Kalle Tarhonen, Heikki Helevä    2.46.19    +46.52
   9. Team MK                       Justus Pöysti, Eppu Vilpponen    2.48.19    +48.52
  10. Poikain                       Ketonen, Antti, Vilkman, Kristian   2.48.30    +49.03
  11. Triathlon Club Heinola        Ville Saarelainen, Markus Kaikkonen   2.59.37  +1.00.10
  12. Uppotukit                     Jyrki Laaksonheimo, Petri Kiiskinen   3.13.29  +1.14.02
      Vanhat Simput                 Tero Koski, Mikko Illi             kesk.          
      WORM                          Antti Kosonen, Vesa Kilpi          kesk.          

Parikilpailu/Naiset 19km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. HEAD Swimming Russia          Marina Ivanova, Larisa Diakova   2.27.47          
   2. Running on the waves          Tatiana Shalimova, Svetlana Nikitina   2.40.19    +12.32
   3. Karsugirls                    Reetta Tikkanen, Tanja Lindroos   2.54.45    +26.58
   4. Kepsi kimmat                  Outi Hyppölä, Sari Kallela       3.05.08    +37.21
   5. KarTri-Katit                  Liisa Tirkkonen, Sanna Aalto     3.22.38    +54.51

Parikilpailu/Sekajoukkueet 19km

(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuus Daltons                  Maarit Venesmäki, Veijo Tolonen   2.22.26          
   2. Deers                         Svetlana Nikolaeva, Vladislav Vasilyev   2.27.26    +05.00
   3. Team Snabbast i Larsmo        Ann-Sofie Smedlund, Andreas Bostr�m   2.39.35    +17.09
   4. Hengästynyt uppotukki         Ulla Sten, Mikko Saastamoinen    2.43.38    +21.12
   5. Team Alastalo                 Aino Alastalo, Kauno Alastalo    2.58.17    +35.51
   6. Team Näköpalvelu              Jatta Juhola, Teemu Salmela      2.59.51    +37.25
   7. Keski-iän kiitäjät            Hanna Sydänmaanlakka, Mika Laasonen   3.00.39    +38.13
   8. Team Maasalo                  Ida Maasalo, Petrus Maasalo      3.01.14    +38.48
   9. SOJU/WillTri                  Sonja Salin, Juho Peltola        3.16.14    +53.48
  10. JuMi                          Minna Lehtiranta, Juuso Virkajärvi   3.22.56  +1.00.30
  11. Team Kato                     Katriina Korpinen, Tomi Jääskeläinen   4.05.38  +1.43.12

Yksilökilpailu/Miehet 10km

(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lauri Simolin                                                  1.05.17          
   2. Valtteri Skyttä                                                1.08.35    +03.18
   3. Ari Martikainen               Puumalan viri                    1.16.13    +10.56
   4. Lasse Huuskonen                                                1.16.55    +11.38
   5. Jouko Ihalainen                                                1.17.07    +11.50
   6. Anssi Matilainen                                               1.21.48    +16.31
   7. Henri Häkkinen                                                 1.22.41    +17.24
   8. Jukka Kontinen                                                 1.24.37    +19.20
   9. Jukka Kinnunen                Team Jukka                       1.25.08    +19.51
  10. Mika Lojander                 Team Jukka                       1.25.39    +20.22
  11. Jari Myllärinen                                                1.28.21    +23.04

Yksilökilpailu/Naiset 10km

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mari Vilska                                                    1.22.15          
   2. Kristiina Kivilohkare         Triathlon Team Aquaterra         1.22.37    +00.22
   3. Sanna Anttila                                                  1.22.55    +00.40
   4. Suvi Lapinvuo                 Turun Urheiluliitto              1.23.06    +00.51
   5. Sanna Korhonen                Hanhiniitty                      1.23.23    +01.08
   6. Katja Pellikka                                                 1.23.27    +01.12
   7. Laura Vapola                                                   1.23.39    +01.24
   8. Anni Hartikainen              Triathlon Team AquaTerra Kuopio   1.25.28    +03.13
   9. Anna Heikkilä                 Iisalmen Visa                    1.27.12    +04.57
  10. Erja Lappalainen                                               1.45.27    +23.12